eaton-91ps-93ps-ups-complete-family-left

Elekter kadus ja elu jäi seisma? UPS aitab!

Suvised ja sügisesed äikesetormid põhjustavad tihti voolukõikumisi ja -katkestusi, mis võivad hetkega hävitada arvutis poolelioleva mitme päeva töö või olulised andmed ja failid. Samuti võivad ootamatud voolukatkestused kahjustada pea kõiki kodudes ja tööl olevaid elektriseadmeid, mille remont või asendamine on suur lisakulu.

UPS ehk katkematu toite allikas (Uninterruptable Power Supply) on hindamatu abiline nii tööl kui kodus, tagades voolu sinu elektriseadmetele ka siis, kui elektrikatkestus on toad pimedaks löönud. Ettevõtetel on kümneid ja sadu süsteeme, mille töö peatumine elektrikatkestuse tõttu võib kaasa tuua tõsiseid ebameeldivusi klientidele ning halvimatel juhtudel ka kahjunõudeid. UPS paigaldatakse vooluvõrgu ning elektriseadmete vahele, võimaldades seadmetel jätkata tööd vooluvõrgus ka elektrikatkestuse korral.

3 põhjust miks paigaldada tööle või koju UPS

  1. UPS kaitseb sinu tööd, faile ja elektriseadmeid ootamatu voolukatkestuse eest. Elektrikatkestuse korral tagab UPS elektriühenduse 10-60 minutiks, mille jooksul saad turvaliselt pooleliolevad tööd salvestada ja/või seadmed välja lülitada. Keskmiselt kulub voolukatkestuse likvideerimiseks 6-8 minutit. Seega aitab UPS sul pea märkamatult üle elada enamik lühiajalisi voolukatkestusi.
     
  1. UPS kaitseb pingekõikumiste eest. Lisaks voolukatkestustele kimbutavad paljudes piirkondades ka pingekõikumised, mis võivad samuti elektriseadmed rivist välja lüüa. UPSid kaitsevad elektriseadmeid nii üle- kui ka alapinge eest ning mõningad UPSi mudelid võimaldavad voolupinge kvaliteeti parandada.
     
  1. UPS laseb muretult oma töödele ja tegemistele keskenduda. Ettevõtted, nagu näiteks trükikojad, kes on investeerinud palju kallitesse masinatesse, võiksid kindlasti mõelda ka nende kaitsele. Elektrikatkestus võib trükikoja jaoks tähendada seda, et näiteks ajalehed ei saa õigeks ajaks valmis ega jõua lugejateni. Koduses majapidamises ei soovi ilmselt keegi reisile või maale minnes muretseda, kas kallid kodumasinad ikka elavad elektrikatkestused ja pingekõikumised üle.